5 Aylık Bebek Beslenmesi – Ek Gıdalar – Yemek Tarifleri

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bebekler bakıma muhtaç varlıklardır ve ebeveynlerin onlar için en sağlıklı ortamı oluşturmaları gerekmektedir. Daha henüz bedensel, zihinsel gelişiminin başında olan bu varlıkların henüz daha beş aylıkken yaptıkları ve yapabilecekleri şeyler sınırlıdır. Bebeklerin gelişimini doğru bir şekilde tamamlayabilmeleri için beslenme çok önemlidir. Sağlıklı beslenmeyen bebeklerin gelecek yaşlarda hastalıklara karşı daha dirençsiz olacakları kaçınılmaz bir gerçektir. 5 aylık bebek beslenmesi eğer mümkünse sadece anne sütü ile olmalıdır. 5 aylık bir bebek için en sağlıklı ve en doğru beslenme anne sütü sayesinde olacaktır. Doktor ek gıdaya geçmelerini önermeden anne babaların bebek beslenmesi konusunda aceleci davranmamaları gerekir.

5 Aylık Bebek Beslenmesi Ek Gıdalar

5 aylık bebek beslenmesi ek gıdalar söz konusu olduğunda ilk önce düşünülmesi gereken şey anne sütünün yeterli olup olmamasıdır. Bebek beslenmesi konusunda eğer bebeğe anne sütü yeterli geliyorsa ve doktorda ek gıdalara başlamayı önermediyse 5 aylık bir bebeğin yalnızca anne sütü ile beslenmesi uygundur. Anne sütü oldukça yüksek miktarda protein içerir ve 5 aylık bir bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir kapasiteye sahiptir.

Eğer doktor ek gıdaya geçmeyi önerdiyse muhtemelen haşlanıp püre şekline getirilmiş olan sebze püreleri, bebeğin ayına uygun mamalar ya da özel çorbalar bebek için ideal ek gıdalar olacaktır. Bu ek gıdalar konusunda en uygun listeyi verecek olan kişi sizin en yakın sağlık danışmanınız olan doktorunuzdur.

5 Aylık Bebek Beslenmesi Yemek Tarifleri

5 aylık bebek beslenmesi yemek tarifleri genellikle bir takım haşlama yiyecekleri ve bebeğin ayına uygun çorbaları içermektedir. Meyve suyu bu dönemde çocuğun içebileceği nadir ek gıdalardan birisi olacaktır. Taze elma ya da şeftalini suyu sıkılarak çocuğa verilecek olan bu tatlı tat eğer çocuğun yiyebileceği uygun zamanda verilirse bebek muhtemelen daha rahat bir şekilde içecektir. 4 bardak su döktüğünüz tencere içerisinde bir patates ve 1 havuçu tencerenin kapağını kapatarak pişiriniz. Suyunu sebzeleri ezmeden bir başka kaba alıp içerisine bir kaşık irmik atıp yeniden pişiriniz. Hazırladığınız bu ek gıdayı eğer doktorunuzda önerirse bebeğinize verebilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Paylaş

Yazar hakkında

Yorumu yanıtla