Bebeği Kanguruda Taşımak Sağlıklı mı

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Annelerin göz bebeği, babaların değerli varlıkları bebekleri hayatlarına girdikleri andan itibaren bütün yaşam şekillerini değiştirir. Bebeğinizin varlığından haberdar olduğunuz andan sonra içinizi kaplayan harika ve eşsiz duygu ve sonrasında bir dünya sorular endişeler onu kucağınıza alacağınız ana kadar sürer. Onun kokusunu içinize çektikten sonra o mucizenin canlı bir şekilde kollarınızda olduğunu görmek tarifi imkansız bir mutluluktur.

Bebekler hayatımızın en eşsiz en harika mucizeleridir. Onları en sağlıklı en güzel şekilde büyütmek ise her anne babanın büyük isteğidir. Her haliyle savunmasız ve size muhtaç bebeğinizi her türlü tehlikeden korumak ona en iyi olanakları sunmak için elinizden geleni yaparsınız. Hele ki ilk bebekler de anne babalar hem tecrübesiz hem de oldukça endişelidir. Bebekleri için her şeyin en iyisi olsun isterler.

Kanguru da Bebek Taşımak

Kanguru, ismini yavrusunu cepte taşıyan kangurulardan alan, gelişmiş ülkelerde oldukça yaygın olarak kullanılan bebekleri kucağımızda taşımaya yarayan aparatlardır. Ebeveyn kanguruyu giydikten sonra gerekli ayarlar yapılarak bebek taşınır. Beli kavrayan soket bağlandıktan sonra bebek daha rahat taşınabilecektir. Eğer bebek 2-2,5 ayında ise sadece anneye bakar vaziyette taşınmalıdır. Bebeğin başı henüz kendi kendini kaldıracak gelişmişlikte olmadığı için bu şekil en doğru şekil olacaktır. Bebek 5-6 ayına geldiğinde artık kangurunun içerisinde ileriye doğru bakacak şekilde yerleştirilebilecektir.

Kanguru Kullanmak Bebek için Sağlıklı mı?

Kanguru kullanmak bebek için sağlıklı mı sorusu çoğu annenin merak ettiği sorular başındadır. Yapılan hiçbir bilimsel çalışma kanguru kullanımının bebeklere zarar vereceği yönünde bir bulguya rastlamamıştır. Özellikle gelişmiş ülkelerde kullanımı oldukça yaygın olan kanguru kullanımı anne ve babalara büyük kolaylıklar saplamaktadır. Ayrıca bebeklerin en sevdiği şey annelerinin kucaklarında yer almaktır. Kanguru kullanımı bebeğin ayına göre doğru pozisyonda ve kullanma talimatlarına uygun yapıldığı takdir de hiçbir zarar vermeyecektir. Tam aksine bebeğiniz kucağınızda dolaşmanın keyfini çıkarırken siz de onunla tek vücut gibi gezmekten keyif almış olacaksınız. Kanguru, bebeğinizin ağırlığını eşit olarak yaydığı için onu kucağınızda taşırken çok fazla yorulmamış olacaksınız.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Paylaş

Yazar hakkında

Yorumu yanıtla