Bebek Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dünyanın en güzel mucizesi bebeklerimiz için her şeyin en iyisi en güzeli olsun diye çabalarız. Annelerin gözlerinden sakındığı değerli varlıkları sağlıklı oldukları, mutlu oldukları sürece ailelerinin de yüzleri güler. Bebeklerin cildi çok hassastır bu yüzden kolayca pişik olabilirler.

Bebekler hassas bakım isterler. Kolayca mikrop kapabilirler, bağışıklık sistemleri henüz güçlü olmadığı için özenli bakıma ihtiyaç duyarlar. Hayatımızın en değerli varlıkları için dikkat etmemiz gereken hususlar vardır.

Bebek Bakımı

Bebek bakımında dikkat edilmesi gereken hususlar oldukça önemlidir. Özellikle yeni doğan bakımı çok önemlidir. Her anne için zorlayıcı olan yeni doğan bakımı oda ısısına dikkat etmek gerekir. 9 ay boyunca sıcak bir ortamda olan bebekler yeryüzünde nefes almaya başladıktan sonra uyum sağlama sürecine girerler. Bu süreçte yumuşak geçişler önemlidir.

Anne karnındaki ortama benzer bir ortamda hissetmek bebeklere güven verecektir. Sağlıklı bir bebeğin bulunduğu odanın ısısı 22 ile 24 derece arasında olmalıdır. Sık sık emzirmek de dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır. Bebekler sadece fiziksel değil, duygusal ihtiyaçlarını da emzirme sayesinde karşılarlar. Ayrıca bebeğin kilo değişimleri ve baş çevresi, boy gibi ölçümlerinin de ilk yıl her ay düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Sağlıklı Bebekler için Yapılması gerekenler

Hayatımıza anlam katan bebeklerimizin sağlıklı olması en önem verdiğimiz önceliklerin başında gelmektedir. Bebeğimizi sağlıklı görmek için her şeye özen gösteririz. Bebeklerin hem zihinsel hem de bedensel olarak sağlıklı gelişebilmesi için bakım ve beslenmeye büyük önem vermek gerekmektedir. Ayrıca bebeklerin kıyafetleri yüzde 100 pamuklu kumaştan olmalıdır. Sentetik, yün ya da pamuk dışındaki giysiler, bebeklerin ciltlerinde tahrişe neden olabilmektedir.

Akşam yatmadan önce bebeğinize banyo yaptırmak onu hem rahatlatacak hem de sağlıklı ve huzurlu uyumasını sağlayacaktır. Banyo, bebek açken yaptırılmalıdır. Banyodan sonra bebeğinizi besleyip uyutabilirsiniz.

Bunlarla birlikte unutmamak gerekir ki sağlıklı ve huzurlu bebek yetiştirmek için temel nokta sevgidir. İlk bir yaşta çocuğun ruhsal durumu ebeveyninin ruhsal durumuyla doğrudan ilişkilidir. Anne baba ne kadar mutluysa bebeği de o kadar mutlu olacaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Paylaş

Yazar hakkında

Yorumu yanıtla