Bebekler İçin Anne Sütünün Önemi-Faydaları

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bebeklerimiz hiç şüphesiz mucize kelimesinin bizde ki karşılığıdır. Onların varlığı hayata bağlanmamız için en öncelikli sebeptir. Bebeklerimiz nasıl bir mucizeyse onlar için onlar doğdukları andan itibaren gelmeye başlayan anne sütü de o kadar harika bir mucizedir. Yeri doldurulamaz bir doğa harikası olan anne sütü hiçbir gıdayla kıyaslanamayacak faydalara sahiptir. Her anne bebeğinin üzerine titrer, onun için her şeyin en iyisini yapmaya özen gösterir. Annelerin bebeklerine yapabilecekleri en harika iyilik onları emzirmek olacaktır. Eğer annenin fiziksel veya psikolojik bir nedenden dolayı bebeğini emzirmesine engel bir durumu yoksa bebeğini mutlaka emzirmelidir.

Anne Sütünün Faydaları

Saymakla bitmeyecek etkilere sahip anne sütünün faydaları azımsanmayacak kadar büyüktür.

  • Sindirimi en kolay besin maddesi olan anne sütü bebeğinizin ruh ve vücut sağlığı için en uygun besindir.
  • Her annenin sütü kendi bebeği için en uygun özelliklerle donatılmış bulunmaz bir hediyedir.
  • Anneler bebeklerini emzirirken onların sağlıklarına en iyi katkıyı yapmakla birlikte onunla en güzel iletişimi kurmuş olur.
  • İlk 6 ayda yeterli kilo alan bebeklerde anne sütü dışında hiçbir ek gıdaya gerek kalmaz.
  • Anne sütü bir çok mikro organizmaya karşı öldürücü etkiye sahiptir.
  • İçerdiği özel enzimler sayesinde bebeklere doğal yoldan bağışıklık sağlıyor.
  • İlk günlerde gelen anne sütüne kolostrum deniyor ve bu süt bebeğin çoğu hastalığa karşı korunmasını sağlıyor.

Anne Sütü

“Anne sütü”, bebek için harika bir besin kaynağıyken anne için de emzirme çok önemli bir aktivitedir. Emziren annelerin meme kanserine yakalanma riski diğer kadınlara oranla çok daha azdır. Hem anne hem de bebek için müthiş etkilere sahip emzirme eylemi yeri doldurulamayacak öneme sahiptir. Bu kadar büyük etkilere sahip anne sütü hem her zaman hazır hem de temiz ve uygun ısıdadır. İçerdiği akyuvarlar ve koruyucu maddeler sayesinde bebekleri enfeksiyonlara karşı koruyan anne sütünün aynı zaman da ani bebek ölüm riskini azalttığı da kanıtlanmıştır. Ayrıca emziren anneler de memelerde şişme ve iltihaplanma olmaz. Emzirme anne ve bebek açısından çok büyük etkilere sahip mucizevi bir olaydır.

Sizin İçin Faydalı Olabilir

Bebek Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Paylaş

Yazar hakkında

Yorumu yanıtla