Biberon Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bebeğin düzgün beslenmesi açısından biberonun seçilmesi de büyük önem taşımaktadır. Öncelikle biberon seçiminde bebeğin ayına göre ona uygun olan biberon tercih edilmelidir. Doğala en yakın olan ve kolay bir emme sağlayacak olan biberonun seçilmesi bebeğin sağlığı açısından daha iyi bir tercih olacaktır. Biberonun üzerindeki işaretlerin net olması gerekmektedir. Böylece daha iyi miktarda takviye verilmiş olunacaktır.

Sağlıklı Biberon Nasıl Olur

Sağlıklı biberon nasıl olur konusuna bakıldığında ise genellikle iyi biberonlar arasında hava geçiren biberonlar bulunur bu biberonlar bebeğin emme sırasında sütün ya da diğer yiyeceğin akışını kontrol etmesini sağlar. Emzikte bir süre sonra emmeden kaynaklı hava kabarcıkları meydana gelir. Bu hava kabarcıklarının bebeğin midesine değil dışarıya çıkması için hava geçiren biberonlar kullanılmalıdır. Eğer bu tür biberonlar kullanılmazsa bebekte gaz gibi problemler ortaya çıkabilecektir. Bu tür biberonların avantajlı yönleri bulunmaktadır. Öncelikle boyutları istenilen şekilde yer alır aynı şekilde hava geçiren emzikler sayesinde göğüsten sonra biberona geçişi bebek için daha kolay olacaktır. Rahat bir şekilde temizlenme sağladığı için de bebek için sağlıklı bir seçimdir.

Bebek için en sağlıklı biberonun seçilmesi isteniyorsa, piyasada satılan iyi markalardan birisi tercih edilebilir. Bununla birlikte görünüş açısından bakıldığında mililitre değerlerinin iyi bir şekilde yazılmış olması gerekmektedir. Çünkü bazı biberonların üzerindeki yazılar birkaç yıkamadan sonra çıkabilmektedir. Biberon üzerindeki emzik de bebeğin ayına göre değişiklik gösterir emzikteki delik sayısı fazla ise süt daha hızlı bir şekilde akış sağlayacaktır. Biberon çeşitlerini üçe ayırmak mümkündür. Bunlar cam, plastik ve silikon olarak yapıldığı maddeye göre değişiklik gösterir. Cam olanlar sağlıklıdır fakat bebeğin eline kırılma riskinden dolayı bırakılması önerilmemektedir. Plastik olanlarında BPA maddesinden yapılmadığından emin olunması gerekir. Silikon biberonlar ise kolay kavranırlar. Bebek ürünleri satılan yerlerden bu tür biberonlar kolayca temin edilebilir.

Biberon Hangi Ayda Kullanılmalı

Bebeğin yaklaşık 2- 3 ay olduğu zaman doğru biberon seçimi yapılıp biberon kullanımı başlanabilir. Biberon hangi ayda kullanılmalı denirse de yaklaşık olarak 3. ayında rahatlıkla kullanılabilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Paylaş

Yazar hakkında

Yorumu yanıtla