Yenidoğan İçin Giysi Seçimi Nasıl Olmalıdır – Sağlıklı Giysiler

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yenidoğan giysi seçimi anne ve babaların bebekleri için en doğru seçimi yapmasında önemli olan konulardan birisi olmaktadır. Öncelikle seçilecek kıyafetin iklim koşulları göz önüne alınmalı ve hangi mevsime göre seçim yapılacağı gözardı edilmemelidir.Bebeğin hangi ayda ve hangi mevsimde doğduğu önemli olan faktörler arasında gelmektedir. Bunun yanı sıra yıkama şeklinin nasıl olacağına da kıyafet üzerinden dikkat edilmesi gerekmektedir. Kıyafet seçimi yapılırken kıyafetlerin fonksiyonel olması önemli bir konudur.

Fazla yıkamaya uygun olması da yine kıyafetin cinsini belirleyen faktörler arasında gelmektedir. Bebeğin rahat bir şekilde hareket edebilmesi için rahat olan kıyafetler seçilmelidir. Ayrıca düğmeli olan kıyafetlerin seçilmesi pek fazla önerilmemektedir. Bunun da sebebi kopma gibi durumlarda bebeğin düğmeyi ağzına alıp yutma tehlikesinin olmasıdır .Bebek genel olarak yatacağı için sırt bölümünde onu rahatsız edebilecek detayların olmaması rahatlık açısından daha iyi olabilecek olan bir unsurdur.

Çok fazla parça almak da mantıklı bir seçim olmayacaktır. Çünkü bebeklerin gelişimi diğer yaşlara göre daha hızlı olacaktır. Genellikle doğal iplikten ya da pamuktan yapılmış kumaşlar tercih edilirse bebek cildini tahriş etmeyeceği için ona rahatlık sağlayabilecektir.

Sağlıklı Giysi Nasıl Olur

Sağlıklı giysi seçiminde bebeklerin cildine uygun olan kumaşların tercih edilmesi en önemli unsurlar arasında gelmektedir. Bu kumaşlar genel olarak ipekten ya da pamuktan yapılmış olan kumaşlardır. Bunun yanı sıra tabi seçilecek olan kumaşın mevsime de uygun olması gerekmektedir. Yaz mevsiminde doğmuş olan bebek için fazla kalın olan kıyafetlerin tercih edilmesi, onun pişik olmasına sebebiyet verebilir.

Genellikle bebeklerde en çok kullanılan kıyafet çeşidi zıbındır. Zıbınlar hem giydiriliş olarak hem de bebeğin hareketlerini engellememesinden dolayı çokça tercih edilmektedir.

Giysi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Bebekler için en önemli konulardan birisi de giysi seçiminde dikkat edilecek unsurlardır. Bunun ile birlikte yenidoğan giysi seçimi anneler için önemlidir. Seçilecek giysinin kullanışlı olması önem taşır. Bunun yanı sıra organik olan giysiler de bazı anneler tarafından tercih edilebilmektedir. Doğal malzemelerden yapıldıkları için bebeklerin sağlığı açısından yararlıdır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Paylaş

Yazar hakkında

Yorumu yanıtla